Úsporná zahradní svítidla

Přichází jaro a s jarem také přípravy na léto. Mnozí stavitelé budující si nové krásné bydlení budou řešit exteriérové úpravy kolem dom...

LED svítidlo ve wpc terase

Přichází jaro a s jarem také přípravy na léto. Mnozí stavitelé budující si nové krásné bydlení budou řešit exteriérové úpravy kolem domu. Jejich nedílnou součástí budou i zahradní svítidla.

Správný výběr zahradního svítidla je pochopitelně základem úspěchu. Základními požadavky při výběru zahradního svítidla bude jeho dlouhá životnost a také co nejnižší náklady na provoz.

Jaká zahradní svítidla jsou nejúspornější?

Při snaze o maximální úsporu nákladů se budou nabízet dva základní druhy zahradních svítidel – solární lampy do zahrady a LED osvětlení do zahrady.

Solární lampy do zahrady

Solární lampy do zahrady jsou skvělým řešením zejména přes letní období, kdy je dostatek slunečního svitu, který nabije baterii uvnitř solárního svítidla. Zahradní solární lampy se při dobrém počasí dají využívat zhruba od dubna do září.

Jak solární lampy do zahrady fungují? Zcela jednoduše. Fotovoltaický článek přemění sluneční záření na elektrickou energii, která pak napájí zdroj světla. To již samo o sobě naznačuje, že náklady na provoz solárních zahradních svítidel jsou nulové.

Na zimu se doporučuje solární lampy raději schovat a vyndat z nich baterii. Údržba solárních lamp je také velmi jednoduchá. Stačí je otřít vlhkým hadrem, zejména proto, aby se solární panel zbavit nečistot a prachu a mohl dobře fungovat.

Hlavní nevýhodou solárních zahradních svítidel tedy zůstává určitá sezónnost jejich využití.

LED zahradní svítidla

Zahradní svítidla využívající LED technologii jsou také velmi úsporným řešením. LED diody mají opravdu velmi malou spotřebu elektrické energie a hlavně mají velice dlouhou životnost a nevadí jim a ni časté vypínání a zapínání.

Navíc mohou být LED zahradní svítidla opravdu velmi malých rozměrů a dají se skvěle zabudovat i přímo do pochozí plochy terasy.

Pro příjemnou atmosféru si navíc můžete vybrat i z různých barevných variant LED diod.

V posledních letech jsou již k dostání i zahradní svítidla kombinující obě výše zmíněné technologie. Takové svítidlo je vybaveno LED diodami pro svícení a solárním panelem pro výrobu energie.
Tím jsou zajištěny nulové náklady na provoz a zároveň velmi dlouhá životnost tohoto zahradního svítidla.

Mohlo by Vás také zajímat

0 komentářů

Flickr Images