Tvoření s dětmi: Velikonoční věnec

Velikonoce jsou skvělou příležitostí pro tvoření s dětmi. Jedním tradičním výtvorem je velikonoční věnec, který si děti mohou ozdobit podle ...

Velikonoce jsou skvělou příležitostí pro tvoření s dětmi. Jedním tradičním výtvorem je velikonoční věnec, který si děti mohou ozdobit podle vlastní fantazie. Ozdoby na věnec si můžete vyrobit sami nebo koupit ve výtvarných potřebách či květinářství apod.

Tady je ukázka velikonočního věnce, který jsme letos s dcerou tvořily my.


Polystyrenový korpus můžete omotat stuhou nebo látkou. Můžete ale také využít krepový papír, jako my:Na ozdobení se mohou hodit kytičky z krepáku. Stačí ustřihnout proužek - u těchto malých kytiček např. o šíří cca 2 cm a ten postupně mírně našikmo dokola skládat.
Po umotání buď spodek slepíte izolepo nebo můžete zavázat drátkem či provázkem, aby se kytička nerozmotala.


Papírové kytičce můžete přidat i střed. Bude zajímavější.Jinou variantou ozdob na velikonoční věnec (kterou jsme nakonec použily), jsou látkové kytičky ozdobené korálkem. Jedná se o klasické kytičky, které se prodávají v galanterii v pásu za sebou. Korálky jsem přilepila tavící pistolí.A pak stačilo již dotvořit další koupenou dekorací, jako stuhou, pírky, papírovým vajíčkem v hnízdečku atd.

Doufám, že se Vám náš letošní velikonoční věnec líbí ;-).

Další nápady na velikonoční tvoření najdete v tomto starším příspěvku.


Mohlo by Vás také zajímat

0 komentářů

Flickr Images