Dřevěné květináče jako ideální doplněk terasy

Dřevěný květináč včleněný do terasy (Vetedy Group - terasy Softline) Blíží se jaro a pomalu se začneme přesouvat z interiéru ven na naš...

Dřevěný květináč včleněný do terasy (Vetedy Group - terasy Softline)
Blíží se jaro a pomalu se začneme přesouvat z interiéru ven na naše terasy, zahrady a zahrádky. Jedním z doplňků, které ve venkovním prostoru nemohou chybět, jsou květináče, truhlíky a další nádoby pro květiny. Vždy nám se svými kvetoucími obyvatelkami krásně provoní a barevně rozveselí kdejaký kout.

Jedním z tradičních materiálů, který se snad hodí do každé zahrady, je dřevo. 

Dřevěné květináče a truhlíky si můžete pořídit již hotové v různých velikostech a designech, zpravidla ze smrku či borovice. Ty bývají mořené do různých odstínů, např. teaku, olše a dalších dřevin.
Dekorativní dřevěný květináč (Foto: Perzeo.cz)
Dřevěné květináče (Foto: Drewmax.cz)

Jiným řešením jsou pak dřevěné květináče či obložené záhony, které jsou zhotovené na míru. Můžete si je naplánovat již při stavbě dřevěné terasy, nebo využít zbytková prkna ze stavby. V každém případě takovéto dřevěné květináče a truhlíky Vám budou k terase ladit dokonale a působit s terasou zcela sladěně. Navíc terasová prkna bývají zpravidla z odolného dřeva, takže Vám květináče budou na terase dlouho sloužit.

Pro ukázku například tyto různé typy květináčů a obložených záhonů včleněných do terasy z dřevěných terasových prken Softline.
Na míru zhotovené dřevěné květináče z terasových prken Softline (Foto: Vetedy Group)

Dřevěný záhonek zakomponovaný do terasy Softline (Parket Dumont, Foto: Vetedy)

Dřevo můžete kombinovat i s kamenem či dlažbou (Foto: Vetedy Group)

Ať již se rozhodnete pro koupené květináče nebo si je navrhnete a vytvoříte sami, dřevo je jistě skvělou volbou. 

Mohlo by Vás také zajímat

0 komentářů

Flickr Images