Dřevo v koupelně

Teaková dřevěná podlaha v koupelně Pokud se stejně jako já nejlépe cítíte v interiérech, ve kterých hraje dřevo a přírodní materiály ...

Teaková dřevěná podlaha v koupelně
Pokud se stejně jako já nejlépe cítíte v interiérech, ve kterých hraje dřevo a přírodní materiály hlavní roli, jistě vás zaujme i možnost využití dřeva v koupelně. Dřevo se dá v koupelně použít mimo koupelnových doplňků také jako dřevěná podlaha do koupelny nebo dřevěné obklady do koupelny. Dřevěnými palubkami lze dokonce obložit i celý sprchový kout.

Klíčem k úspěchu je pochopitelně výběr vhodného materiálu a speciální postup montáže.

Dřevo do koupelny
Pro dřevěnou podlahu do koupelny nemůžete samozřejmě použít jakoukoliv dřevinu. Tedy můžete, ale můžete pak zaplakat nad výsledkem. Sázkou na jistotu je zvolit osvědčený a oblíbený Teak.
Dřevěná podlaha do koupelny z Wenge
Teak je jedinečný tím, že obsahuje oleje, které mu umožňují lépe odolávat vlhkosti. Proto se používá pro dřevěné rohože do koupelny, pro dřevěný nábytek do koupelny a právě i pro dřevěné podlahy do koupelny.
Dají se pochopitelně využít i další tropické dřeviny, jako je Teaku barevně podobné africké Iroko, velmi tmavé Wenge, světlá Akacie a některé další exotické dřeviny.
Pro dřevěné obklady do koupelny pak můžete vedle relativně finančně náročnějšího Teaku zvolit i jiné, cenově dostupnější dřeviny, jako je např. Padouk a další. Jinou možností jsou palubky z tepelně upraveného dřeva - Thermowood, využívané pro obložení stěn saun.
V každém případě se při výběru dřevěné podlahy nebo dřevěného obkladu do koupelny obraťte na zkušeného odborníka.


Vodotěsná montáž dřevěných podlah a obkladů do koupelny

Pokud už jsme si vybrali vhodnou dřevinu pro dřevěnou podlahu do
Dřevěný obklad do koupelny z Padouku
koupelny, dbejte také na bezvadnou pokládku podlahy. Při pokládce musí dojít k dokonalému utěsnění spár, pro které se využívají speciální tmely nebo těsnící proužky, nejčastěji v černé barvě. Proto dřevěná podlaha v koupelně často připomíná vzhled dřevěné lodní paluby. I pokud se rozhodnete pro dřevěný obklad sprchového koutu, je správné utěsnění spár klíčovou záležitostí. Jestliže se vám totiž dostane vlhkost do podlahy a dřevo ji začne nasávat, dojde k objemovému nabobtnání dřeva a dřevěná podlaha se vám začne vlnit.
Samozřejmostí je pak závěrečné ošetření povrchu dřevěné podlahy do koupelny doporučeným kvalitním a odolným lakem.


Koupelna je místem k očistě, ale hlavně k relaxaci. Proč si tedy nedopřát příjemný a uklidňující pocit, který vyčaruje dřevo v koupelně?

---------
Tipy na další zajímavé stránky o bydlení:
www.krasnaterasa.cz

Mohlo by Vás také zajímat

0 komentářů

Flickr Images