Venkovní keramická dlažba

Dlažba je velmi oblíbeným materiálem jak pro interiér, tak i exteriér. U venkovní dlažby jsou požadavky na odolnost materiálu pochopiteln...


Dlažba je velmi oblíbeným materiálem jak pro interiér, tak i exteriér. U venkovní dlažby jsou požadavky na odolnost materiálu pochopitelně větší než u dlažby interiérové.

Venkovní dlažba musí být mrazuvzdorná, nenasákavá a pevná. Měla by být odolná proti mechanickému otěru a protiskluzová.

Druhů dlažby je velké množství – keramická, betonová, z cihel, kamene nebo moderních recyklovaných materiálů jako je pryž a plast.

Foto: Casalgrande Padana
Venkovní keramická dlažba je využívána nejčastěji v okolí bazénů a na terasách. Důležité je, aby byla kvalitní a výrobcem přímo určena pro venkovní použití. K venkovnímu použití se hodí spíše neglazované dlaždice, tj. řežné nebo leštěné. Glazované dlaždice sice mají vyšší tvrdost a nabízejí širší možnosti co do vzhledu, ale jsou méně odolné proti otěru a nehodí se do prostor s vysokou zátěží.Moderní venkovní keramická dlažba se nabízí v široké škále dekorů a formátů od menších rozměrů až po velké dílce i 60 x 120 cm.

Vzhledově může keramická dlažba napodobovat různé druhy kamene, dřeva i dřevěných prken.    Foto: Kronos Ceramiche a Casalgrande Padana

Mohlo by Vás také zajímat

0 komentářů

Flickr Images