Dřevěné květináče jako ideální doplněk terasy

Dřevěný květináč včleněný do terasy (Vetedy Group - terasy Softline) Blíží se jaro a pomalu se začneme přesouvat z interiéru ven na naš...

Dřevěný květináč včleněný do terasy (Vetedy Group - terasy Softline)
Blíží se jaro a pomalu se začneme přesouvat z interiéru ven na naše terasy, zahrady a zahrádky. Jedním z doplňků, které ve venkovním prostoru nemohou chybět, jsou květináče, truhlíky a další nádoby pro květiny. Vždy nám se svými kvetoucími obyvatelkami krásně provoní a barevně rozveselí kdejaký kout.

Jedním z tradičních materiálů, který se snad hodí do každé zahrady, je dřevo. 

Dřevěné květináče a truhlíky si můžete pořídit již hotové v různých velikostech a designech, zpravidla ze smrku či borovice. Ty bývají mořené do různých odstínů, např. teaku, olše a dalších dřevin.
Dekorativní dřevěný květináč (Foto: Perzeo.cz)
Dřevěné květináče (Drewmax.cz)

Jiným řešením jsou pak dřevěné květináče či obložené záhony, které jsou zhotovené na míru. Můžete si je naplánovat již při stavbě dřevěné terasy, nebo využít zbytková prkna ze stavby. V každém případě takovéto dřevěné květináče a truhlíky Vám budou k terase ladit dokonale a působit s terasou zcela sladěně. Navíc terasová prkna bývají zpravidla z odolného dřeva, takže Vám květináče budou na terase dlouho sloužit.

Pro ukázku například tyto různé typy květináčů a obložených záhonů včleněných do terasy z dřevěných terasových prken Softline.
Na míru zhotovené dřevěné květináče z terasových prken Softline (Foto: Vetedy Group)

Dřevěný záhonek zakomponovaný do terasy Softline (Parket Dumont, Foto: Vetedy)

Dřevo můžete kombinovat i s kamenem či dlažbou (Foto: Vetedy Group)

Ať již se rozhodnete pro koupené květináče nebo si je navrhnete a vytvoříte sami, dřevo je jistě skvělou volbou. 

Mohlo by Vás také zajímat

0 komentářů

Flickr Images